DOĞUM HARİTALARI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

#DOĞUMHARİTALARI #ASTROLOJİ

Merhaba arkadaşlar, doğum haritaları hakkında bilmeniz gereken bir kaç detaya açıklık getirmek adına bu yazıyı sizlerle paylaşıyorum. Doğum haritaları bize aittir, tıpkı rüya görenin rüyasındaki her bir şahıs gibi, rüya da senindir, kişilerde sen, doğum haritası da senindir, bir başkası hakkındaki verilerde senin seyrindir. diğeri hakkında haber-fikir dahi verse bu böyledir.

Yıldızlararası filmini seyredenleriniz olmuştur, filmde bir sahnede gelenler ve gidenler aynı kişilerdi ve zaman çarkında karşılaşıyorlardı, birbirlerinin kendileri olduğunun bile farkında olmadan… İşte rüyadaki de sensin, doğum haritalarındaki her potansiyel veride sensin…

Doğum haritasında babayı ve kadın haritalarında eşi Güneş ile görürüz, anneyi ise Ay gösterir, erkek haritalarında ayrıca eş göstergesidir. Mars kadın haritalarında yine hayatına çektiği erkek profili ve genel horoskoplarda erkek kardeş,amca,dayı v.s. iken, Venüs erkek haritalarında hayatına çektiği kadın profilini ve genel horoskoplarda kız kardeşi, teyzeyi, halayı v.s. gösterir.

Yine evlerin içinde bulunan gök cisimleri ve evlerin yöneticileri de, ilgili ev ile ilişkili kişilerin göstergeleridir. Misal, 10. ev balık, yöneticisi Jüpiter anne göstergesi iken, 3. ev aslan ve yönetici gök cismi Güneş kardeş göstergesi, yakın akrabaları da ifade etmektedir. Doğum haritalarında Merkür tüm kardeşleri artı gençleri gösterirken, Satürn kişinin hayatındaki yaşlıları gösterir.

Şimdi tüm bu veriler başkaları hakkında fikir sahibi olmamızda bize göstergeler sunuyor diye, bizdeki var olan bireysel etkileri sadece onlara ait kılmaz. Aslında veriler o kişileri hayatımızda nasıl yaşadığımızla ilişkilidir. Her ne kadar kişiler hakkında potansiyel bilgilere ulaşıyor olsak da, o potansiyeller bizde de var olan potansiyel verilere işaretlerdir. Kişi haritasında var olan potansiyelin pozitif yönünü, negatife tercih edip yaşıyorsa, negatif yönünü de karşıdaki kişi ile (bu arkadaş, kardeş, patron, anne, baba dayı, teyze, amca, hala kuzen v.s. olabilir) deneyimliyor olabilir. Veyahut tam tersi bir durumda söz konusu olabilir, yani kişi negatif potansiyeli yaşamayı tercih ediyor ve pozitifi diğerleri ile deneyimliyor olabilir. Burada seçim, inisiyatif eşliğinde de devrededir.

Dönem dönem kişi gölge veya sentez yönünü çeşitlilikle de aktif edebilir. Bu sebepten farkındalık, tekamül eşliğinde çeşitli döngülerle de değişime uğrayabilir. Ancak tecrübeler, öğretiler seçimler eşliğinde devreye girecek olan potansiyel, kişi olması gereken bireye veya seçtiği var olan potansiyel eşliğinde negatifsel, pozitifsel kazanımları ile zaten varlığında dizayn edilmiş kimliğe bürünecek, tekamülünü ya gerçekleştirecek veya gerçekleştiremeyecektir. Bu kısım oldukça derindir. Lakin anlatılmak istenen kişinin negatif veya pozitif her bir potansiyeli muhakkak ya kendi seçimleri veya hayatına çektikleri ile deneyimleyeceğidir.

Bir aile de varsayalım ki 5 kardeş var ve her bir kardeş farklı Güneş-Ay yerleşimlerine sahip olarak doğdular. Bu durumda Güneş’i oğlak burcu olan kardeş babayı oğlak etkileri ile deneyimler, Güneş’i Akrep olan kardeş Akrep etkileri ile deneyimler. Ay burcu balık olan anneyi balık potansiyelleri eşliğinde yaşarken, Ay burcu başak olan ise, başak potansiyyelleri devrede bir hali yaşar. Tüm bu yerleşimlere eşlik eden gök cisimleri, ev ve açılarda diğer belirleyicilerdir.

Kısacası Doğum haritaları kişiye özeldir, tecrübe, sınav, deneyim kişilerle devreye girse de kişinin kendi tekamülü adına yaşananları aktive eder. İçteki de sensin, dıştaki de sen…

Saadetle, selametle, birlikle, hoş kalalım…sevgiler…

YONCA BAZ #ASTROYONCA

Whatsapp ve Telefon İletişim: 0532 159 8623

Email: astroyonca@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir