İSTİKRAR SIRADANLIĞIN, BELKİ DE BEKLENENİN ÖTESİNDEDİR

Uranüsyen bir Dolunay yaşayacağız. Etkisini bangır bangır hissettiren, yaşatmaya başlayan sabitlerin Dolunayı.. 24 Ekim’de Türkiye saati ile 19:45 civarı ekzakt olacak Boğa/Akrep burcu Dolunay’ına eşlik eden gök cisimlerine öncelikle bir bakalım:

1) Akrep burcundaki Güneş’le kavuşan, yanık ve retro(geri) hareketli, üstelik Akrep burcunda zararlı olan Venüs…

2) Boğa burcundaki Ay ile partil kavuşumlu Uranüs…

3) Boğa/Akrep aksına yine sabit burçlar olan Aslan ve Kova aksından partil kare yollayan, KAD (Kuzey Ay Düğümü) & GAD (Güney Ay Düğümü)…

4) Oğlak burcunda kendi yöneticiliğini yapan Satürn’ün, Dolunay’ın Ay aksının yöneticisi Venüs’e partil ve KAD’ın yöneticisi Güneş’e sekstil (60°) açısı, Boğa burcunda yücelen Ay’a ve Ay ile partil kavuşumda olan Uranüs’e üçgen açısı…

5) Ay Dolunay (bedr, felke) fazında, Mira ve Mirach sabit yıldızları ile kavuşumda, 28.  Menzili olan Erreşa menzilinde…

Yukarıda yazmış olduğum en önem arz eden etkileşim ve göksel yerleşimlere eşlik eden, diğer kısmi etki yapacak olan gök cisimlerinden Jüpiter (Akrep burcu) ve Chiron (Balık burcu) arasında üçgen açı oluşuyor. Yine Akrep burcunda transit yapan Merkür, Mars karesinden uzaklaşarak Jüpiter’e kavuşum, Neptün’e ise üçgen açılanacak. Dolunay’ın Akrep aksı yöneticiliğini yapan Mars ise, Kova burcundan çıkmadan önce, Dolunay’ın Boğa aksı yöneticisi Venüs’ü, Terazi burcuna geçmesi ile üçgen görecek. Devamında son raksını da Uranüs ile yine uyumlu açılardan sekstil (60°) açı ile yapıp Kova burcu yolculuğunu sonlandıracak.

Tüm bu kozmik anafor bizlere neyi anlatıyor? Bu süreçte keskin ve net formlara, alegorik yaklaşımlara ihtiyacımız olduğu halde, ani gelişen istikrar ötesi, beklenenden farklı yaşananlar dibe çekilme, boğulma hissi oluşturabilir. Sabitlerin etkilerine uymayan kararsız tutumlar ise aslında gelişecek son rötuşların gerçekleşmesi içindir. Bu süreçte açığa çıkan her durum netlik kazanmamız için açığa çıkacaktır. Eski sorunlar, eski ilişkiler veya ilişkilerdeki eskimeyen kısır döngülü problemler, eskiden planlanmış ama devreye alınmamış, yarım kalmış her konuyu tamamlamak, adımlar atmak adına muhteşem zamanlardayız. Uranüsyen bir Dolunay, bizlerde özgürleşme dürtülerini tetikleyecektir. Satürn’ünde devrede olduğu bu evre, oluşan yapılanmanın, özgürleşme içeriğinin ötesinde, sağlam, sistematik değişimler adına planları devreye koymamızı söylemektedir. Aslında hem eskinin ve hem yeninin bütünleşmesi gereken bu zamanlar, neogelenek geliştirmek adına da gayet verimli zamanlar olacaktır.

İş hayatında, ilişkilerde, öz değerlerimizde, eğitimlerimizde, sağlığımızda, maddi ve manevi her durumda önümüze çıkan süreçleri bir yatırım olarak düşünmeliyiz. Sonuca varmak, devrimsel dönüşümleri somutlaştırmak, olgunlaşmanın farkındalığını farklı nüanslarda tatmak, belki de bu evrenin en belirgin getirisi olacaktır. Görünür olanı, istikrarlı adımları, netlik ihtiyacını zannettiğimizin ötesinde, daha üst bilinçsel verilerde bulabiliriz. Bu durum sadece bilinçle değil, bilincin dışa vurumu, maddeleşmesi ile de kendini gösterecektir. Unutmamalıyız ki süreç bizlere planlayarak, sistematize olarak reformist bir değişime gitmemizin elzem olduğunu söylemektedir.

Durum her ne olursa olsun, getirinin sonucu itibarıyla baktığımızda, Dolunay’ın dispozitörleri (yöneticiler) olan Mars ve Venüs’ün, Mars Kova burcundan çıkmadan önce yapacağı uyumlu ve pozitif açı sonucun lehimize işleyeceğine işarettir. Varılacak sonuçlar, Uranüs ve Mars arasında son gerçekleşecek olan 60’lık açı ile de beklemediğimiz hızla kendini gösterecektir. Satürn’ün Dolunay esnasında devrede olması, sağlam bir değişimi haber veriyor olsa da, zamanın işleyişinde sabır gerekliliğini de göz ardı etmemeliyiz. Göksel olguların getirilerinde kişiler, daha geniş çerçeveden yaşadıklarını okuyabilir ve mesajlardan ders çıkarabilirlerse, Jüpiter ve Chiron açısının verimliliği ile ilahi olan kanalla bağlarını kesmezlerse, sabırlarının mükafatlarını ansızın, ummadıkları yer ve zamanda alacaklardır. Bu dönemde en radikal farkındalığımızı devreye koyacak, değişimden korkmadan, daha sıra dışı yöntemlerle, sistemli şekilde harekete geçmek için motivasyonumuz yüksek olacak diyebiliriz. İçe çekildiğimiz, modumuzun düştüğü zamanlarda ilahi bağlarımızı güçlendirmeli, anın, bir sonraki ana yatırım olduğunu bilmeli, motive olduğumuz konularla ilgilenmeli ve sabırla devam etmeliyiz.

Ülkemizin natal(doğum) haritasının 5/11. Evler aksında gerçekleşecek olan Dolunay’ın olası getirileri: 11. ev; siyasi ideolojiler, yerel yönetimler, idari kurum(kongre veya meclis), halk temsilcileri, toplum umutları, topluluk programları, isyanlar, devrimler, ulusal işbirlikleri, müttefik ülkeler, organizasyonlar ve ülke bağlantılarından gelen gelirler, erozyonlar gibi durumları ifade eder. 5. ev ise; eğlence sektörü, sanatçılar, ünlüler, ülke adına başarı kazananlar (kahramanlar), mali spekülasyonlar, borsa, eğlence faaliyetleri, çocuk doğum oranı, genç nüfus, tiyatro, sinema, kumar, zevk alışkanlıkları, zevke keyfe hitap eden yatırımlar, şans oyunları, halk evleri, spor, lordlar kamarası, büyükelçiler gibi konuları gündemine alır.

Ülkemizin Güneş derecesinin tetiklendiği bu Dolunay’da ülkemiz adına atılacak her reformist planlama, sonuç olarak gelecekte lehimize gerçekleşecek doğum başlangıçları olacaktır. Önceden yapılandırılmış girişimler, yarım kalmış yatırımların sonuçları alınabilir. Daha çok, müttefik ülkelerle anlaşmalar, çocuklar için yapılanmalar, sağlık sektöründe buluşlar gündemimize gelebilir. Bu süreçte erozyonlara dikkat edilmesi gerekir. Ülke geçmişi ve geleceğinin bütünleşeceği bir farkındalık platformu oluşturulabilir. Liderler ve sanatçılar hakkında spekilatif haberler devrede olabilir. Eskiden kalma tarihi bir buluş veya eskiden başlanmış yeni duyulacak bir buluş gündemde yer bulabilir.

AY’IN MENZİLİ VE SABİT BURÇ ETKİLERİ

Ay bulunduğu Erreşa menzilini, sabit yıldızlarını ve etkilerini inceleyelim. Ay, 28. yani son konağında seyrediyor. Artık meyveleri toplamanın vaktidir. Bu menzilde Ay Mirach ve Mira sabit yıldızları ile kavuşuyor. Dolunay (Osmanlı-islam astrolojisinde felke veya Bedr) fazında ve yüceldiği Boğa burcunda son menzilinde yerleşen Ay’ın en verimli zamanında olduğunu söyleyebiliriz. Bu menzilin dokuz feleki mertebeden oluştuğu, tabiatının soğukluk ve yaşlık olduğu, harfinin gayn harfi olduğu kaynaklarda geçer. Gayn harfi şehadet ve melekut alemindendir, bu menzilde buna eşlik eder. Tasavvufta ğayn harfi, zaman zaman kalbi örten manevî perde anlamında, sözlükte ise gökyüzünü bütünüyle kaplayan hafif bulut olarak geçer. Burada bir melankoli, hüznün girdabında boğulma riskine dikkatinizi çekerim. Hatta ilahi olandan uzaklaşıp, isyana sürüklenme riski de vardır. Bu sebepten kendimizi kasvete, boğucu duygusal feveranlara kaptırmamamız adına uyarıları göz ardı etmemeliyiz. Gayn harfinin gezegeni Ay olup, iç dünyadaki iyiliğe de işaret eder. Ancak etkisinde kıskançlık, sinirlilik ve melankoli de taşıdığından, iyi niyetinden pişman olmak da mümkündür. Esmaları Ya Alim ve Ya Mucip olup altın ve gümüş taşımak iyi gelir. Sandal ağacı veya adaçayı tütsüsüne Ay taşı ve Kehribarı koyarak tütsülemek de faydalıdır. Bakliyattan bu sürede uzak durulması, beyaz renk taşınması gereklidir. Ancak bu menzil tüm etkilerine rağmen zenginlik vaad eden bir menzildir.

Erreşa menzilindeki Dolunay’a eşlik eden Mira sabit yıldızı, Satürn ve Jüpiter karakterinde olup, olumlu etkileşimlerde; zorlukların üstesinden gelmeyi, çok yönlülüğü, ilerici ruhsallığı, dayanıklılığı, ihtiyatlılığı, azimliliği getiricidir. Olumsuz etkileşimlerde ise melankoli, manevi güçlerin azalması, sonuca gidilirken yapılan hatalar, fiyaskolar, düşmanlıklar, çok kötü etkileşimlerde de intiharı tetikleyicidir.

Erreşa menzilindeki Dolunay’a eşlik eden diğer sabit yıldız Mirach,  Venüs doğasındadır. Mars ve Ay karakterine de yakındır. Kişisel güzellik, parlak bir akıl, eve sevgi, büyük bir sadakat, iyilik, bağışlama, sevgi, nezaket, ünlülük ve evlilikte iyi bir servet getiricidir. Sanatsal eğilimler, fedakarlık, neşe, mutluluk, bir çok alana ilgi ve ilham vericidir. Bu yıldızın etkisinde olan insanlar başkaları üzerinde uyarıcı bir etkiye sahiptir, arkadaş edinir ve başkaları tarafından hep destek bulurlar, ayrıca destekleyicidirler. Ay ile kavuşumlarında iç dünyada savaşları tetikleyici, karşı cinsle maddi ve cinsel sorunlar, karşılıklı kavga, dövüş gibi durumlarda onurlu bir duruş getiricidir.

Saadetle, selametle, hoş kalınız…sevgiler…

YONCA BAZ #ASTROYONCA

Whatsapp ve Telefon İletişim: 0532 159 8623

Email: astroyonca@gmail.com

 

One Reply to “İSTİKRAR SIRADANLIĞIN, BELKİ DE BEKLENENİN ÖTESİNDEDİR”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir