HAKKIMDA

ASTROYONCA ve ASTROLOJİ YOLCULUĞU

Merhaba sevgili astroloji camiası dostları, sıcak, samimi bir anlatımla sizlere kendimi tanıtmak ve astroloji serüvenimi yazmak istiyorum. 1973 doğumluyum. Gün olarak annemin bana söylediği 1973’ün Ramazan ayında Kadir Gecesine girecek olan, gündüz vakti ikindi namazından önce doğduğumdur. Elimde bu veri olması da büyük bir şans, en azından rectifikasyon yöntemi sayesinde ve tabii o yılın kadir gecesinin hangi güne denk geldiğinin araştırması ile doğduğum gün ve saati astroloji eğitimini almış olduğum, Astroloji Akademisi eğitmenlerinden Devrim Yılmazer hocamla birlikte bulduk. Kendisine teşekkürlerimi bir kez daha sunuyorum.

Evliyim ve biri kız, biri erkek olmak üzere iki yavrumuz var. Hayatımın önceliği ailem ve çocuklarım olmasına rağmen Uranüs kavuşumlu Güneş’i olan ve yükseleni de Jüpiter kavuşumlu kova olan birisi haliyle salt aile, çocuk mottosunda kalamıyor. Çocukluğumdan bu yana gizemli olan her şeyi, uzayı, saklı olan bilgiyi, sırlı köşeleri, derinde yatanları hep merak eden bir karakter oldum. Merkür’üm MC kavuşumlu akrep, Ay burcum başak ve 8. Evde olunca zihin, hafıza bilinmeyeni araştırmaya yönelmeden yapamıyor. İlime, bilgiye hep bir açlıkla okuma fırsatı ve imkanı bulamadığım Üniversite eğitiminin belki de alt bilinç doyumunu sağlamaya çalışıyorum. (Malumunuz bir dönem ülkemizde başörtüsü ile okul okumak, sektörlerde yer bulmak mümkün olmuyordu.)

14-15 yaşlarında iken Ay Burcunuzu öğrenin diye bir derginin küçük bir ekiyle karşılaşmıştım. Hiçbir zaman gazetelerin köşe yazılarındaki burç yorumlarını okumaz ve inanmazdım yaşıma rağmen, ama burçların varlığına inanır tekdüze burç yorumlarından başka şeyler arardım. Gazetenin Ay Burcunuzu öğrenin eki ile bir nevi aslında gelecekte gideceğim yolun ışık hüzmelerini görmüş gibiydim.  Demek ki bir burç, bir yükselen ve bir de Ay burcu vardı.. Bu demek oluyor ki bu alanda daha çok şey olmalıydı ama kişi kendi kendine öğrenebilir miydi? Devamında Erzurumlu İbrahim Hakkı Hz. lerinin Marifetname kitabı birkaç yıl sonra elime geçti. (Tabii bizim şartlarımızda kitap bulmak pek mümkün olmuyordu, okuyabildiğim her kitap birer hazineydi benim için, bu atlas, okul ansiklopedisi, küçük bir hikaye kitabı olsa dahi öyleydi) Marifetnameyi öyle bir açlıkla okudum ki, ifadesini yazarak anlatmam mümkün değil. Ve bir kez daha anladım ki, yaratılışımızda çok ciddi sırlar gizliydi ve ben önce kendimi, haliyle diğerlerini, alemleri, uzayı her şeyi, neden yaratıldığımızı, Dünya’ya geliş sebebimizi çok daha fazla merak etmeye başladım. Merakımın tavan yaptığı dönemlerde Sağlık Lisesinde okuyordum, yaratılışımın gereği olan ilk mesleğim Laborantlık oldu. 8. Ev Ay başak ve yöneticisi Merkür akrebin MC ile kavuşumunun getirisi olan bu meslek şaşırtıcı olmayacaktır astroloji bilenlere. Lise bittikten sonra bir süre islami eğitimlere yöneldim, akabinde bir süre çalışma hayatı ve evlilikle seyreden sürecimde iki evladım oldu (Rabbim cümlemizin evladına sağlık, başarı ve en önemlisi iki cihan saadeti lütfetsin İnşallah).

Oğlumun henüz 5-6 aylık olduğu dönemlerde ilk astroloji kitabı ile bir kitapçıda karşılaştım ve kitabı şartlarım el verdiği için hemen aldım. Kitap;  Marion D. March ve Joan Mc Evers’in yazmış oldukları ‘’A’dan Z’ye Astroloji’’ kitabıydı.  Kitabı görünce demek ki Astrolojiyi kendi kendime öğrenmem mümkün diye düşündüm. Bir süre okuyup anlamaya çalıştım ama ne mümkün bir türlü kavrayamıyordum, o süreçte ağır gelmişti. Tabii sonraki dönemlerde öğrendim ki kitap çevirisi hatalıydı. Ama çok iyi bir kaynak, öğrenmek isteyenlere önce astrolojiyi biraz öğrendikten sonra bu kitabı muhakkak öneririm. Birkaç yıl kitap rafa kalktı,  çocuklarımı büyüteyim, eşime destek olayım derken bir süre de böyle geçti. Küçüklüğümden beri resim sanatına olan ve elimden düşürmediğim karakalem çalışmalarımı yağlı boya resim çalışmalarına adım atarak daha profesyonel bir safhaya taşımak adına, resim atölyelerine katıldım, sergilerimiz oldu. Bu safhada kişisel gelişim, kaderin şifresi, İnsanın pin kodu, ebced, numeroloji, gizli ilimler, ezoterizm, hermetizm, taşlar, çakralar, tarot,  alternatif tıp alanları gibi birçok alana merak salıp araştırdım, kabımca öğrendim. Ve tekrar internetin, bilgisayarın hayatlarımıza yerleşmeye başladığı dönemlerde astroloji hayatıma bir daha çıkmamak üzere girdi. Tabii bunun öncesinde yıldızname ve islami kitaplardaki burçlar, talii (ikinci yani yükselen burç) burçlar, ay burçları v.s. birkaç kaynaktan okuyup öğrendiğim bilgilerdi. Yani okült alana ait her ilime yönelişim devam etmişti.

2007 yılı itibarı ile astroloji öğrenmek için hem internetten, hem kitaplardan çok faydalandım. 2009 yılında facebook ahalisine katılmamla karma astrologlardan birinin Akademi grubuna katıldım, grupta ‘’Astroyonca’’ rumuzu ile yer aldım, bu rumuzla bütünleşince böyle devam ettim.  O süreçte ‘’Astroloji Öğreniyoruz’’ grubunu kurdum, birçok astroloji severe astroloji öğreniminde destek oldum.  Daha öncesinde astroloji forumlarında bir süre aktif olmuştum. 2011 yılında Astroloji Türkiye’nin kurucuları Devrim Dölen ve Devrim Yılmazer’in eğitim vermeye başladıkları Astroloji Akademisi’nde astroloji eğitimini İleri Seviye’de alıp, ilk mezunlardan olmak nasip oldu. Daha sonra profesyonel astrolog olarak ‘’Astroyonca Astroloji ve Eğitim’’ şirketini kurdum. Astroloji eğitimi hiç bitmez, hala öğrenciyim ve öğrenci olarak da devam edeceğim. İslam Astrolojisinde kendi çalışmalarımla çok güzel gelişmeler ve ilerlemeler kaydettim, Osmanlı-İslam Astrolojisi, Ezoterik Astroloji, Hermetik Astroloji, Klasik Batı ve Modern Batı Astrolojisi alanında çalışmalarım devam ediyor, edecek de İnşallah.

Anlatabildiğim, klavyeme hakim olabildiğimce yazdıklarımla astroloji serüvenimi sizlerle paylaşmak istedim. 11 yıldır bir fiil astroloji ile hasbihaldeyim, İnşallah böyle de devam edecek. Birikimim, gözlemlerim, tecrübelerimle sizlere ne kadar faydalı olursam bu benim için mutluluk kaynağı olacaktır. Sizlerle daha çok astrolojik bilgi paylaşımlarında buluşmak umuduyla, sağlıkla, sevgiyle, mutlulukla, huzurla ve Hak yolda duayla kalalım. Selamlar olsun cümlemize, Vatanımız ve cümlemiz Rabbimize emanetiz, saygılar.

YONCA BAZ (ASTROYONCA)

Telefon ve Whatsap İletişim: 0532 159 8623

Email: astroyonca@gmail.com